TEST YAYINI

"ÇOCUK GELİN" ESRANUR'UN DRAMI; "İMAM NİKAHI" ve SORUMSUZ SORUMLULAR

"ÇOCUK GELİN" ESRANUR'UN DRAMI;

"İMAM NİKAHI" ve SORUMSUZ SORUMLULAR

Ne zaman UTANACAĞIZ !?

 

SHU Nihat Tarımeri

Kanıksanan bir "dram" ve durum:

 

1) Bir Türkiye gerçeği olarak oldukça yoğun yaşanan ve ancak son zamanlarda yapılan çalışma ve çabalarla  "çocuk gelinler" şeklinde sık sık gündeme gelmeye başlayabilen "erken ve zorla evlendirme" ile ilgili en son Şanlıurfalı 16 yaşındaki Esranur'un dramı 23 ve 24 Şubat 2013 tarihli gazetelere yansıdı.

Her zaman olduğu gibi kısa bir süre sonra yoğun gündem içinde bir üçüncü sayfa haberi olarak kaybolup, unutulup gidecek bu haberlerden biri de "Çocuk gelinin dramı" başlığında 24 Şubat 2013 tarihli Hürriyet Ege’de yayınlandı. Doğan Haber Ajansından Kadir Özer tarafından haberleştirilen bu haber de damatlık giysileriyle amcasının oğlu ile birlikte Esranur'un gelinlikli ve duvaklı oldukça büyük bir düğün resmide ayrıca yer almaktadır.

İnternet ortamından da ulaşılabilecek haber aynen şu şekilde haberleştirilmiştir.

"ŞANLIURFA’da 16 yaşındaki Esranur Ağıç, geçen 25 Ocak’ta amcasının özel güvenlik görevlisi oğlu 20 yaşındaki Gökhan Ağıç’la imam nikâhıyla evlendirildi, davullu zurnalı düğün yapıldı.

Çift, damadın ailesinin de oturduğu Buca Ufuk Mahallesi 3650 Sokak’taki bir apartmana yerleşti. Anne ve babası boşanmış olan Esranur, önceki akşam kayınpederi ve amcasının 7. kattaki evine oturmaya gitti.

Sohbet sürerken amcanın cep telefonu çaldı. Görüşmede iddiaya göre Esranur Ağıç, Şanlıurfa’da gönlünü kaptırdığı, ancak istemesine rağmen evlenemediği gencin, ağabeyiyle çıkan tartışmada bıçaklandığını öğrendi. Çılgına dönen Esranur, 9’uncu kattaki evine koşarak çıktı. Kapıyı kilitleyen Esranur, salonun penceresinden kendisini boşluğa bıraktı. Binanın önündeki toprak zemine düşen Esranur, kanlar içinde yerde kaldı. Esranur, ambulansla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü, ancak çabalara karşın yaşamını yitirdi, cenazesi bugün sabah toprağa verilmek üzere Şanlıurfa’ya götürüldü."

EKTE DEVAM EDECEK

İlgili dosyayı indirmek için tıklayınız


Yorumlar

    Bu makaleye henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Ekle

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş Yapın veya Üye Olun.