Cuma, Temmuz 19, 2024

Tel: 0544 865 16 56

Ana SayfaGenelİNSAN HAKLARININ KARŞILANMASINDA SOSYAL HİZMET UYGULAMA STANDARTLARI

İNSAN HAKLARININ KARŞILANMASINDA SOSYAL HİZMET UYGULAMA STANDARTLARI

İNSAN HAKLARININ KARŞILANMASINDA SOSYAL HİZMET UYGULAMA STANDARTLARI

Değerli Sosyal Hizmetler Dostları

Türkiye Cumhuriyetin 100 yılında sosyal hizmetlerde bu öykünün parçasıdır. 1959 da 7355 Saylı Sosyal Hizmetler Enstitüsünün kurulması ile başlamıştır.Eğitimi de içeren bir profesyonelleşme söz konusudur. “Sosyal Hizmet Mütehassısı” gibi bir ünvan ve görev sürecin parçasıdır.Bu süreçte “sosyal hizmet uzmanı” vede “sosyal çalışmacı” ya bir dönüşüm sürecinde mesleksel bir dernek olarak “Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği” de önemli bir aktördür.

“Uluslararası Sosyal Hizmet Uzmanı(Sosyal Çalışmacı) Federasyonun -IFSW da üyesidir. Bu yönde çeşitli yayınlarda yapılmıştır. “Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Genel Merkezi Yayınları” arasında 17. sırada 2010 yılında IFSW tarafından kaleme alınmış ve Ankara Üniversitesinden Prof.Dr. Veli Duyan ve Esra Çalık tarafından Türkçeye çevrilmiş olan “İnsan Haklarının Karşılanmasında Sosyal Hizmet Uygulaması Standartları / Standards in Social Work Practice Meeting Human Rights”  başlıklı yayın sosyal hizmetler ile ilgili gelişmeleri içeren önemli kaynaklardandır.

https://www.ifsw.org/wp-content/uploads/ifsw-cdn/assets/ifsw_92406-7.pdfSosyal-Hizmet-Standart

Sosyal hizmetler ile ilgili gelişmeler için bu değerli eser  ekte yer almaktadır.Değerli meslektaşımız Prof.Dr.Veli Duyan ve değerli meslektaşımız SHU Derneği Başkanı Sosyal Hizmet Uzmanı Ramazan Yüksel’den alınan sözlü izin ile dijital ortama yansıtması için  değerli yönetim kurulu üyelerine de teşekkürlerimi sunarım..30.3.2024

SHU Nihat Tarımeri

NOT : SHUDER Yayınları arasında ki ” Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Merkezi Cenevre -İnsan Hakları ve Sosyal Hizmet -Sosyal Hizmetler Okulu ve Sosyal Hizmetler Merkezi için Bir Kılavuz ” Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Genel Merkezi  Yayını No:4 2004  ” Kılavuzun birlikte ele alnınmasını gerekmektedir .

https://drive.google.com/file/d/1y-H3kAm2mrmZhjeuEp9sgFG7qQvFfu6V/view

BENZER YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POpüler yazılar

Güncel Yorumlar