Cuma, Temmuz 19, 2024

Tel: 0544 865 16 56

Ana SayfaGündemSOSYAL HİZMET ve ÇOCUK HAKLARI -BM Sözleşmesi Profesyonel Eğitim Kitabı

SOSYAL HİZMET ve ÇOCUK HAKLARI -BM Sözleşmesi Profesyonel Eğitim Kitabı

SOSYAL HİZMET ve ÇOCUK HAKLARI -BM Sözleşmesi Profesyonel Eğitim Kitabı

Değerli Çocuk Hakları ve Sosyal Hizmetler Dostları

Türkiye Cumhuriyetin 100 yılında sosyal hizmetlerde bu öykünün parçasıdır. 1959 da 7355 Saylı Sosyal Hizmetler Enstitüsünün kurulması ile başlamıştır.Eğitimi de içeren bir profesyonelleşme söz konusudur. “Sosyal Hizmet Mütehassısı” gibi bir ünvan ve görev sürecin parçasıdır.Bu süreçte “sosyal hizmet uzmanı” vede “sosyal çalışmacı” ya bir dönüşüm sürecinde mesleksel bir dernek olarak “Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği” de önemli bir aktördür.

“Uluslararası Sosyal Hizmet Uzmanı(Sosyal Çalışmacı) Federasyonun -IFSW da üyesidir. Bu yönde çeşitli yayınlarda yapılmıştır. “Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Genel Merkezi Yayınları” arasında 7. sırada 2004 yılında IFSW tarafından kaleme alınmış ve Ankara Üniversitesinden Prof.Dr. Veli Duyan tarafından Türkçeye çevrilmiş olan “ SOSYAL HİZMET  ve ÇOCUK HAKLARI -BM Sözleşmesi Profesyonel Eğitim Kitabı / SOCIAL WORK AND THE RIGHTS OF THE CHILDA Professional Training Manual on the UN Convention ” başlıklı yayın hem çocuk hakları hemde sosyal hizmetler ile ilgili gelişmeleri içeren önemli kaynaklardandır. 

Ayrıca Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Genel Merkezi Yayınları” arasında 17. sırada 2010 yılında IFSW tarafından kaleme alınmış ve Ankara Üniversitesinden Prof.Dr. Veli Duyan ve Esra Çalık tarafından Türkçeye çevrilmiş olan “İnsan Haklarının Karşılanmasında Sosyal Hizmet Uygulaması Standartları / Standards in Social Work Practice Meeting Human Rights”  başlıklı yayın sosyal hizmetler ile ilgili gelişmeleri içeren önemli kaynaklardandır.  

https://sosyalhizmetuzmanlari.com/genel/insan-haklarinin-karsilanmasinda-sosyal-hizmet-uygulama-standartlari/

Sosyal hizmetler , insan hakları vede çocuk haklarındaki gelişmeler için bu değerli eser İngilizce Ojinal metin dahil ekte yer almaktadır. Değerli meslektaşımız Prof.Dr.Veli Duyan ve değerli meslektaşımız SHU Derneği Başkanı Sosyal Hizmet Uzmanı Ramazan Yüksel’den alınan sözlü izin ile dijital ortama yansıtması için değerli yönetim kurulu üyeleri ile birlikte  teşekkürlerimi sunarım..30.3.2024

SHU Nihat Tarımeri                  

SOSYAL HİZMET VE ÇOCUK HAKLARIifsw_training_manual_children_s_rights

Not: Katkıları için Doç.Dr.Neşe Şahin Taşğın teşekkürlerimle.

BENZER YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POpüler yazılar

Güncel Yorumlar